00723271   Отборът на Ботев (Враца) е новият лидер във Втора лига. Тимът на Сашо Ангелов победи с 2:0 като гост Струмска слава на стадиона в Драгалевци, където клубът от Радомир домакинства поради наказание. Врачани изиграха голям мач, като стигнаха до върха в групата, въпреки че играха над 84 минути с човек по-малко. Даниел Гаджев беше изгонен с директен червен картон още в 6-ата минута. Все пак колегите му стигнаха до важните три точки, а в герой за тима се превърна нападателят Иван Колев, който отбеляза и двата гола. Бившият футболист на Несебър първо беше точен в 16-ата минута, след което удвои в 68-ата минута. Той има вече шест попадения за Ботев и общо 14 през този сезон в шампионата.

Агитка от Враца подкрепя през цялата среща играчите на Ангелов, като първото полувреме феновете имаха претенции към отсъжданията на Стефан Павлов.

Третият пореден успех в шампионата изведе тима на Ботев Враца на върха с 58 точки, но утре е столичното дерби Царско село и Локомотив (София), които са останалите конкуренти за първото място в първенството. Играчите на Веселин Великов имат нужда от победа, за да се върнат на първа позиция, докато „железничарите“ търсят задължителни три точки, за да настигнат своя противник, който е на второ място в класирането.

Ботев гостува на Оборище и приема Монтана в последните два кръга на сезона.

Струмска слава пък записа 14-та загуба, като остана в зоната на изпадащите на 13-то място с 32 точки. /sportal.bg/

No comments yet... Be the first to leave a reply!