Levski-Vereya       Отборът на Левски разгроми Верея с категоричното 7:0 пред около 9000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 13-ия кръг на Първа лига.

Головото шоу започна в 10-та минута, когато Нуно Рейш се възползва от лошо изчистена топка от Антон Огнянов.

Десет минути по-късно Станислав Костов отбеляза своя 10-и гол в шампионата, след като засече в мрежата центриране на Милош Цветкович.

В 44-ата минута Горанов нахлу в наказателното поле и преди да отправи своя удар, Годердзи Мачадзе го сграбчи без да търси топката. Реферът даде дузпа, но също така и прецени, че проявата му е за червен картон, което предвид развоя на мача беше пресилено.

Това още повече прекърши гостите, които в началото на втората част вече губеха с четири гола. Точен отново беше Костов, който беше изведен от Мариани и матира Цинцарски с рекордното си 11-то попадение за сезона.

В 57-та минута резултатът набъбна до 5:0. Пробив на Кабрал завърши с втори гол в мача на Мариани, като швейцарецът има вече четири попадения в елита.

Шестият гол за Левски падна в 74-ата минута, а негов автор беше Кали Тиам. Халфът получи подаване от Обертан и без проблеми се разписа. Две минути по-късно гредата спаси Верея след удар на Нашименто.

В последната минута на редовното време Холмар Ейолфсон заби седмия пирон в ковчега на Верея. Исландецът реализира с глава след центиране от корнер.

No comments yet... Be the first to leave a reply!